Ιδρυματικό Αποθετήριο [SANDBOX]
Πολυτεχνείο Κρήτης
EN  |  EL

Αναζήτηση

Πλοήγηση

Ο Χώρος μου

Πολυτεχνείο Κρήτης

Μπορείτε να πλοηγηθείτε στις συλλογές/υπο-κοινότητες της κοινότητας ή μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την υπηρεσία αναζήτησης

Υπο-κοινότητες Συλλογές

Τελευταίες Υποβολές

 7681-7695 από 18746 αποτελέσματα
7681 J. Grispolakis and E.D. Tymchatyn, "On Cech cohomology and weakly confluent mappings into ANR's", Fudanenta Mathematics, vol. 113, pp. 233-243, 1981.2015-12-01
7682 J. Grispolakis and E.D. Tymchatyn, "On confluent mappings and essential mappings - A survey", Rocky Mountain Journal of Mathematics, vol. 11, no. 1, pp. 131-153, Aug. 1981. doi: 10.1216/RMJ-1981-11-1-1312015-12-01
7683 J. Grispolakis and E.D. Tymchatyn, "Continua which admit only certain classes of onto mappings", Topology Proceedings, vol. 3, pp. 347-362, 1978.2015-12-01
7684 J. Grispolakis and E.D. Tymchatyn, "Weakly confluent mappings and the covering property of hyperspaces, Proc. Amer. Math. Soc., vol. 74, no. 1, pp. 177-182, April 1979.2015-12-01
7685 J. Grispolakis and E.D. Tymchatyn, "Irreducible continua with degenerate end-tranches and arcwise accessibility in hyperspaces", Fundamenta Mathematicae, vol. 110, no. 2, pp. 117-130, Jan. 1980.2015-12-01
7686 Joachim Grispolakis and E.D. Tymchatyn, "A universal smooth dendroid", Bulletin de l’Académie Polonaise des Sciences, Série des Sciences Mathématiques, Astronomiques et Physiques, vol. 26, pp. 991-998, Jan. 1978.2015-12-01
7687 J. Grispolakis and E. D. Tymchatyn, "Continua which are images of weakly confluent mappings only", Houston Journal of Mathematics, vol. 6, no. 3, pp. 483-502, 1980.2015-12-01
7688 J. Grispolakis, B. Sam, Jr. Nadler and E. D. Tymchatyn, "Some properties of hyperspaces with applications to continua theory", Canadian Journal of Mathematics, vol. 31, pp. 197-210, 1979. doi: 10.4153/CJM-1979-021-92015-12-01
7689 J. Grispolakis and E.D. Tymchatyn, "Embedding smooth dendroids in hyperspaces", Canadian Journal of Mathematics, vol. 31, no. 1, pp. 130-138, 1979.2015-12-01
7690 J. Grispolakis and E.D. Tymchatyn, "σ-connectednes in hereditarily locally connected spaces", Trans. Amer. Math. Soc., vol. 253, pp. 303-315, September 1979.2015-12-01
7691 J. Grispolakis and E. D. Tymchatyn, "Semi-confluent mappings and acyclicity", Houston Journal of Mathematics, vol. 4, no. 3, pp. 343-357. 1978.2015-12-01
7692 J. Grispolakis and E.D. Tymchatyn, "On the existence of arcs in rational continua'', Fundamenta Mathematicae, vol. 108, pp. 23-26, 1979.2015-12-01
7693 J. Grispolakis and E.D. Tymchatyn, "Hereditarily σ-connected continua", Colloquium Mathematicae, vol. 41, no. 1, pp. 57-65, 1979.2015-12-01
7694 J. Grispolakis and E.D. Tymchatyn, "Confluent images of rational continua", Topology Proceedings", vol. 2, no. 1, pp. 331-337, Jan. 1979.2015-12-01
7695 J.N. Grispolakis, "On a problem of Lelek concerning open mappings", Colloquium Mathematicae, vol. 39, no. 2, pp. 253-261, 1978.2015-12-01
Pages: |...508 |509 |510 |511 |512 | 513 |514 |515 |516 |517 |518 |...